مراکز اقامتی پذیرایی مشگین شهر

اکوکمپ دورنا Durna Echo Camp

اقامتگاه و رستوران سنتی، عشایری دورنا در مشگین شهر

توضیحات

  • عکس پس زمینه از: مهدی صادقی راد

اکوکمپ دورنا با سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه گردشگری ملک سویی در جنوب مشگین شهر، مابین مناطق گردشگری قینرجه و موئیل، بالاتر از روستای دیزو قرار گرفته است. این مجموعه در نزدیکی آبشار گؤرگؤر ملک سویی و چشمه آبگرم آن و دره شگفت انگیز جینی دره سی (موئیل) قرار داشته و در فضایی به مساحت ۵ هکتار با معماری سنتی آمیخته در مدرنیته (استفاده از مصالح بومی و سنگی با الهام از تاریخ و فرهنگ ترکی آذری و عشایر شاهسون) واقع شده است.

فاز اول این کمپ به بهرداری رسیده و شامل بخشهای زیر می باشد: سوئیت های اقامتی، رستوران و چای خانه سنتی (همراه با برنامه زنده موسیقی سنتی عاشیق)، آلاچیق های عشایری، امکانات اسب سواری، دوچرخه سواری، اسکی و … . ضمن اینکه فازهای بعدی آن در دست احداث بوده و بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

اکوکمپ دورنا که زیر مجموعه آژانس گردشگری دورناسان سیر می باشد، همواره مجری تورهای تفریحی، طبیعت گردی، کوهنوردی، تاریخ گردی، ورزشی، موتورسواری، دوچرخه سواری و اسب سواری می باشد. ضمن اینکه این مجموعه در اکثر فصول سال میزبان جشنواره های مختلف از جمله جشنواره ورزشها و تفریحات زمستانی می باشد. این مجموعه همواره مورد توجه گردشگران از سراسر ایران و حتی جهان بوده است.

این مجموعه در ۱۶ کیلومتری جنوب مشگین شهر، فرعی جاده قینرجه به روستای دیزو و کمی بالاتر از آن روستا قرار دارد. جاده ماشین رو آن بسیار هموار بوده و قابل دسترسی برای عموم می باشد.

تصاویر:

موقعیت مجموعه اکوکمپ دورنا بر روی نقشه گوگل: [لطفا گزینه Satellite را فعال نمایید]

0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *