آبشارهای مشگین شهر

آبشار گؤرگؤر موئیل Gurgur Waterfall of Moeel

آبشار گؤرگؤر ملک سویی روستای گردشگری موئیل، مشگین شهر

برای ورود به صفحه کلیک کنید

توضیحات

  • عکس پس زمینه از: شهروز عبادی

آبشار گؤرگؤر موئیل در مسیر رودخانه خیاوچایی و در کنار چشمه آبگرم معدنی ملک سویی، نزدیک روستای توریستی موئیل در شهرستان مشگین شهر، استان اردبیل واقع شده است. ارتفاع این آبشار ۸ متر بوده و دارای بیش از ۲۰۰ مترمربع محوطه گردشگاهی می باشد. اگر چه آبشار کم ارتفاع می باشد اما دارای پهنای بیشتری بوده و به علت حجم زیاد آب رودخانه و صدای غران آن، نام گؤرگؤر (غران غران) به آن اطلاق شده است. این آبشار هم نام با دیگر آبشار گؤرگؤر در مسیر مشکین چایی می باشد که کیلومترها از هم فاصله دارند.

رودخانه خیاوچایی که از دامنه های بی نظیر آیقار و تندیرلی سرچشمه می گیرد در اکثر فصول سال پرآب بوده و تامین کننده آب زراعی، کشاورزان مرکز شهرستان (مشگین شهر) می باشد. در مسیر این رودخانه پارک جنگلی مشگین شهر قرار گرفته است.

فاصله این آبشار از روستای توریستی موئیل حدود ۳٫۵ کیلومتر و از مرکز شهر ۱۸٫۵ کیلومتر می باشد. جاده خاکی ماشین رو (تقریبا هموار) که شروع آن از خروجی موئیل به طرف نیروگاه زمین گرمایی می باشد تا تپه ورودی آبشار وجود داشته و از بالای تپه تا خود آبشار با پای پیاده حدودا ۲۰ دقیقه راه هست.

روستای نمونه گردشگری موئیل، دیار چشمه های آبگرم، در فاصله ۱۵ کیلومتری از مشگین شهر و در جنوب این شهرستان واقع شده است.

تصاویر:

آدرس:

استان اردبیل ـ شهرستان مشگین شهر ـ ۳٫۵ کیلومتری روستای توریستی موئیل

موقعیت آبشار گؤرگؤر موئیل بر روی نقشه گوگل: [لطفا گزینه Satellite را فعال سازید]

[باتوجه به تحریم دامنه های ایرانی توسط گوگل، نقشه های درون سایتی با خطا مواجه می شوند لذا با کلیک روی لینک زیر می توانید مستقیما به مسیر مورد نظر بروید]

https://goo.gl/maps/Sapb4KrXQdP2

1+
تگ ها
برای ورود به صفحه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *