پارکها و تفرجگاههای مشگین شهر

پارکهای و تفرجگاههای مشگین شهر Meshgin Shahr Parks

پارکها، استراحتگاهها، شهربازی ها و تفرجگاههای شهرستان مشگین شهر

برای ورود به صفحه کلیک کنید

توضیحات

  • عکس پس زمینه (پارک سبلان) از: محمد مرادی

شهرستان توریستی مشگین شهر دارای چندین پارک و تفرجگاه می باشد. با توسعه صنعت توریسم و گردشگری شهرستان، پارکها و تفرجگاههای جدیدی شکل گرفته و یا آنهایی که موجود بودند توسعه یافته و به امکانات زیادی مجهز گشته اند. امروزه شهرستان مشگین شهر دارای مکان های زیادی برای اسکان (چادر زنی) مسافرین، استراحت و تفریح اهالی و مسافران می باشد. در زیر به برخی از این پارکها و تفرجگاهها اشاره می شود:

ـ پارک جنگلی خیاوچایی: این پارک طبیعی که در حاشیه رودخانه خیاوچایی با وسعت ۳۰۰ هکتار و به طول ۵ کیلومتر واقع شده است به دلیل مجاورت با شهر و برخورداری از طبیعت ناب یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهرستان به شمار می رود. وجود تفرجگاه، آلاچیق، شهربازی، زمین اسکیت، آبشار مصنوعی و … در ورودی پارک و نیز رستوران، کافی شاپ و اماکن پذیرایی در طول مسیر بر زیبایی های این مکان دو چندان افزوده و در اکثر فصول پذیرای خیل عظیمی از شهروندان و گردشگران می باشد. تفرجگاه و استراحتگاه این پارک در ورودی آن (خروجی شهر به طرف قره درویش)، با دارا بودن امکانات لازم، محل مناسبی برای اسکان (چادرزدن) مسافران می باشد.

ـ پارک مهر: این پارک، بالاتر از بیمارستان ولیعصر (عج) و نزدیک به پل معلق قرار گرفته است. با توجه به نزدیکی این پارک به مجموعه گردشگری پل معلق، اهمیت آن از نظر مسافرپذیری و گردشگری بسیار بالا بوده و امکانات آن روز به روز مجهزتر می گردد. وجود شهربازی بزرگ، آلاچیق، سکوهای اسکان برای چادرزنی و شب مانی، وسایل بازی کودکان و سایر امکانات مورد نیاز برای پذیرایی از میهمانان و گردشگران از ویژگی های پارک مهر می باشد.

ـ پارک ولایت: این پارک در خروجی شهر به طرف منطقه گردشگری موئیل ـ قینرجه و بالاتر از پارک مهر واقع شده است. پارک ولایت بالای تپه خیاوچایی قرار گرفته و مشاهده طبیعت بسیار زیبای دره و رود خیاوچایی، پارک جنگلی و پل معلق از آنجا بسیار لذت بخش است. این پارک نیز همانند پارک مهر مجهز به شهربازی بزرگ، آلاچیق، سکوهای اسکان و سایر نیازمندی های برای پذیرایی از میهمانان و گردشگران می باشد، ضمن اینکه امکان چادر زدن در آن فراهم می باشد.

ـ پارک سبلان: پارک سبلان در خیابان چشم انداز، بالاتر از میدان سبلان مشگین شهر واقع شده است. اگرچه وسعت آن نسبت به پارکهای اشاره شده در بالا کمتر می باشد اما با توجه به قرارگیری در فضای دنج و آرام، نزدیک به پارک جنگلی یکی از پارکهای محبوب شهرستان به شمار می رود. این پارک شامل آلاچیق هایی برای اسکان و چادرزدن مسافران بوده و سایر امکانات لازم را نیز دارا می باشد.

ـ پارک شهر: پارک شهر، که قدیمی ترین پارک مشگین شهر به شمار می رود بیشتر برای استراحت و تفریح اهالی مورد استفاده قرار گرفته و فاقد امکانات لازم برای اسکان و چادرزنی مسافر می باشد. این پارک در خیابان امام، نزدیک پادگان شهید بیگلری قرار گرفته است.

ـ زیپ لاین رویای پرواز مشگین: این زیپلاین که دارای ۷۰۰ متر طول و ۱۲۵ متر ارتفاع می باشد در خروجی شهر به طرف منطقه گردشگری موئیل ـ قینرجه و بالاتر از پارک ولایت واقع شده است. این زیپ لاین که توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی احداث شده است همانند زیپ لاین پل معلق سه بانده بوده و بر روی دره و رود خیاوچایی واقع شده است.

ـ پارک داغلارباغی لاهرود: داغلار باغي نام تفرجگاهي در ورودي شهر لاهرود از سمت اردبیل (خروجی شهر از طرف مشگین شهر) می باشد كه به جهت قرار گرفتن در بالاي كوهی به اين اسم ناميده شده است. این پارک با دارای بودن هواي مطبوع و فضاي سرسبز، مکان مناسبی برای چادر زدن و اسکان مسافران می باشد. از دیگر ویژگی های پارک می توان به وجود شهربازی کودکان، آلاچیق و … اشاره نمود. لاهرود در ۲۰ کیلومتری شرق مشگین شهر واقع شده است.

ـ تفرجگاههای شهر قصابه: باغ شهر قصابه دارای تفرجگاهها و استراحتگاههای زیبایی در ورودی شهر از طرف مشگین شهر می باشد. این مکان همواره مورد توجه گردشگران و مسافران قرار گرفته و به یکی از مکانهای مهمان پذیر شهرستان تبدیل شده است. شهر قصابه در ۱۳ کیلومتری غرب مشگین شهر واقع شده است.

سایر پارکها و تفرجگاههای مشگین شهر: از دیگر پارکهای مشگین شهر می توان به موارد زیر اشاره نمود: پارک سرباز (روبروی پادگان شهید بیگلری) ـ پارک فدک (دروازه اردبیل) ـ پارک شهریار (محله ولی آباد) ـ پارک فرهنگیان (محله فرهنگیان) و …

تصاویر:

موقعیت پارک جنگلی بر روی نقشه گوگل:

[باتوجه به تحریم دامنه های ایرانی توسط گوگل، نقشه های درون سایتی با خطا مواجه می شوند لذا با کلیک روی لینک زیر می توانید مستقیما به مسیر مورد نظر بروید]

https://goo.gl/maps/pT8KNFqoy6n

 

موقعیت پارک مهر بر روی نقشه گوگل:

https://goo.gl/maps/Uigry9PYkB72

 

موقعیت پارک ولایت بر روی نقشه گوگل:

https://goo.gl/maps/ncGzRHswvg62

 

موقعیت پارک سبلان بر روی نقشه گوگل:

https://goo.gl/maps/1XhSRxbGki72

 

موقعیت پارک شهر بر روی نقشه گوگل:

https://goo.gl/maps/7aZmqQTq92K2

 

موقعیت زیپ لاین رویای پرواز بر روی نقشه گوگل:

https://goo.gl/maps/8GqjPvcgHfA2

 

موقعیت پارک داغلارباغی لاهرود بر روی نقشه گوگل:

https://goo.gl/maps/EjEvYu5SHeo

 

موقعیت تفرجگاه قصابه بر روی نقشه گوگل:

https://goo.gl/maps/BEPm662G2vr

0
تگ ها
برای ورود به صفحه کلیک کنید

1 thought on “پارکهای و تفرجگاههای مشگین شهر Meshgin Shahr Parks”

  1. ما اومدیم داغلار باغی که یه تفرجاگاه ها و استراحت گاه عمومیه ورودیه میگیرن اینطوری که عمومی حساب نمیشه. همه جای دنیا سیستمی برای توریست و گردشگری راه می اندازن اینجا برای درآمد زایی فکر می کنن.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *