مجتمع های آبدرمانی مشگین شهر

آبدرمانی سنتی قوتورسویی QoturSuyi Traditional Hydrotherapy

دهکده آبدرمانی سنتی قوتورسویی در دامنه سبلان

برای ورود به صفحه کلیک کنید

توضیحات

  • عکس پس زمینه از: ایمانعلی ایمانی

استخر آبدرمانی سنتی و کاملا طبیعی قوتورسویی یکی از قدیمی ترین استخرهای مورد استفاده توسط اهالی منطقه به شمار می رود. این آبگرم در ۲۴ کیلومتری شهر لاهرود و در ۴۵ کیلومتری مشگین شهر واقع شده است. آب قوتورسویی در رديف آبهاي معدني سولفاته كليسيك سدیک و گوگرد خيلي گرم است كه آثار اسيد سولفوريك آزاد دارد. آبگرم قوتورسویی به علت داشتن گوگرد خالص خاصیت درمانی ویژه ای برای از بین بردن امراض مختلف، به خصوص امراض پوستی، را دارا می باشد. دمای چشمه آن ۴۲ درجه سانتی گراد و دبی آن ۱۳ لیتر در ثانیه است. البته به علت وجود گوگرد زیاد در آب قوتورسویی توصیه می شود از استنشاق مستقیم گاز آن خودداری شود.

به علت شهرت بسیار بالای قوتورسویی در درمان امراض، از سالهای بسیار دور این آبگرم همه ساله و در اکثر فصول سال، علی الخصوص فصول گرم میزبان علاقمندان زیادی از منطقه، سراسر ایران و حتی جهان می باشد. دهکده سنتی که آبگرم در آن قرار دارد دارای هتل، رستوران، مهمانسرا، قهوه خانه، نانوایی و فروشگاه جهت تامین اقلام مورد نیاز مهیمانان می باشد.

این آبگرم فاصله بسیار کمی با مجتمع آبدرمانی شابیل داشته و با وجود سربالایی ها و سراشیبی های کوهستانی، جاده این آبگرم بسیار هموار و قابل تردد برای انواع وسایل نقلیه می باشد.

امکانات این آبدرمانی محدود و تنها شامل یک استخر سنتی می باشد که به طور نوبتی برای آقایان و بانوان مورد استفاده قرار می گیرد.

تصاویر:

آدرس:

استان اردبیل ـ شهرستان مشگین شهر ـ ۲۵ کیلومتری شهر لاهرود (فاصله از مشگین شهر ۴۵ کیلومتر)

شماره های تماس:

ـ

موقعیت مجتمع آبدرمانی قوتورسویی بر روی نقشه گوگل:

[باتوجه به تحریم دامنه های ایرانی توسط گوگل، نقشه های درون سایتی با خطا مواجه می شوند لذا با کلیک روی لینک زیر می توانید مستقیما به مسیر مورد نظر بروید]

https://goo.gl/maps/vVPZmMEWmeR2

9+
تگ ها
برای ورود به صفحه کلیک کنید

2 thoughts on “آبدرمانی سنتی قوتورسویی QoturSuyi Traditional Hydrotherapy”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *